Cyklověž
Vladimír Fortelka Žádné komentáře

Před několika lety jsme začali spolupracovat se společnostmi, navrhujícími a budujícími produkt zvaný cyklověž, nebo chcete-li biketower. Jedná se o velmi zajímavý systém parkování jízdních kol se zanedbatelným rizikem odcizení nebo poškození odloženého jízdního kola.

V současnosti se rozšiřuje počet zájemců, především ze strany měst a obcí, jenž chtějí svým občanům zajistit bezpečnou a cenově dostupnou úschovu jízdních kol. Maximální bezpečnost technologií cyklověže je základním předpokladem pro bezproblémový provoz. K tomu má také přispět pojištění, které bylo vytvořeno přesně na míru.

Kde už můžete použít cyklověž?

Mezi městy je průkopníkem v budování cyklověží Hradec Králové.  Tam využijete hned dvě. Dalším městem, kde plně funkční cyklověž již stojí, je Přerov.

Cyklověž

Cyklověž – Biketower v Hradci Králové u vlakového nádraží

 

Cyklověž

Cyklověž v Přerově. U vlakového nádraží.

Co když se s mým kolem nebo jeho příslušenstvím něco stane?

Aby byla služba cyklistkám a cyklistům co nejširší, mysleli tvůrci tohoto projektu také na pojištění. Autoři projektu, investoři i zhotovitelé mají odpovídající pojištění. Nejdůležitějším pojištěním je ale krytí škod na kolech a příslušenstvích v cyklověžích umístěných. Zde je tabulka pojistných nebezpečí a odchýlení pojišťoven od našeho zadání, při poptání pojistného trhu:

Cyklověž

Pojistné částky, spoluúčasti a limity plnění jsem z konkurenčních důvodů vymazal.

Poškození kola v cyklověži je téměř vyloučeno

I přes přesvědčení autorů věže, že je jejich výrobek naprosto bezpečný a navržený tak, aby všechna umístěná kola zabezpečil proti odcizení, nebo poškození, věnovali pojištění maximální péči. Sjednali si pojistné krytí na odpovídající úrovni na situaci, kdy by samotná strojní technologie poškodila umístěná kola, nebo pokud by kola z věže někdo ukradl.

Již několik let cyklověže úspěšně fungují a cyklistická veřejnost si na ně postupně zvyká. V letošním roce by mělo být v ČR postaveno minimálně 6 nových cyklověží. Další by měly přibývat v následujících letech. V případě škod, které vzniknou v důsledku zhotovení a provozu je možné, že bude škodní události řešit naše společnost.

Umístili byste své kolo do cyklověže? Víte, že tam lze parkovat i elektrokola?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *